Więcej:
  • www.swinoujscie.pl
  • www.swinoujscie.com.pl
  • www.e-swinoujscie.pl
  • www.iswinoujscie.pl


  Inwestycja Rzuty pięter Lokalizacja Kontakt  

Świnoujście leży na północno-zachodnim krańcu Polski, przy ujściu środkowego ramienia Odry - Świny do Bałtyku, bezpośrednio granicząc z Niemcami. Miasto otoczone jest morzem, szerokimi wodami rzeki Świny i Zalewu Szczecińskiego oraz pasmem lesistego parku. Miejscowość ta łączy w sobie funkcje miasta portowego i uzdrowiskowego oraz ośrodka wypoczynku i turystyki.

Świnoujście to jedyne miasto w Polsce całkowicie położone na wyspach. Rejon ten często nazywany jest krainą polskich wysp. W granicach miasta znajdują się 44 wyspy, z których
3 są zamieszkałe: Uznam, Wolin i Karsibórz.

Warunki mikroklimatyczne i najszersza w Polsce piaszczysta plaża, sprawiają, że miasto to bardzo modne kąpielisko i uzdrowisko. Bezpośredni dostęp do morza oraz bogactwo wód otaczających tworzą niezwykłe warunki dla uprawiania żeglarstwa i wędkarstwa.

Oferta turystyczna Świnoujścia i okolic od lat przyciąga gości z Polski i zagranicy.
Miliony turystów każdego roku korzysta z uroku największej polskiej plaży, parków, wód, wspaniałych zabytków, a także licznych wydarzeń kulturalnych i sportowych.

Status uzdrowiska zawdzięcza miasto solankom, łagodnemu klimatowi, który charakteryzuje się wydłużonym latem, krótką łagodną zimą, czystym i wilgotnym powietrzem z dużą zawartością aerozolu morskiego. Czyste powietrze zawiera cząsteczki jodu, chloru i sodu.

Wzdłuż wybrzeża biegnie Promenada, deptak nadmorski, podczas sezonu centrum rozrywkowe miasta, wzdłuż którego umiejscowione liczne punkty gastronomiczne, lokale rozrywkowe, bary, kawiarnie. Niespełna kilometr dzieli Świnoujście od Wolińskiego Parku Narodowego (z rezerwatem żubrów).

Rejon Delty Świny uznawany jest za jeden z najważniejszych przyrodniczo obszarów w Polsce. Występuje tu unikalna roślinność pochodzenia atlantyckiego. Teren jest ostoją ptaków o randze międzynarodowej. Gnieździ się tu 140 gatunków ptaków, a na wyspie Karsiborska Kępa mieści się ścisły rezerwat z centrum edukacyjnym i wytyczonymi trasami, dzięki którym obserwować można gatunki ptaków zaliczanych do wymierających w skali świata.

Walory przyrodnicze okolic Świnoujścia doceniła Międzynarodówka Przyjaciół Przyrody NFI proklamując w 1993 roku Ujście Odry Krajobrazem Roku.

 

Copyright © 2007 Nieruchomości - Tamara Szczygieł Realizacja: blauge
Strona Główna Świnoujście