Opis inwestycji

Rezydencja SienkiewiczaRezydencja Sienkiewicza to dwa nowoczesne budynki wielorodzinne usytuowane w dzielnicy nadmorskiej vis a vis Parku Zdrojowego, w odległości 200 metrów od morza i plaży. Bliskie położenie, a jednocześnie spokojna okolica to niewątpliwie walor tej lokalizacji.

W pierwszym budynku zaproponowano 34 mieszkania, w drugim 37 mieszkań, w układzie jedno-, dwu-, trzy- i cztero pokojowym. W kondygnacji podziemnej usytuowano garaże z 7 i 22 stanowiskami dla samochodów osobowych, dostępne zarówno z zewnątrz jak i z wewnątrz budynku, pomieszczenia gospodarcze i techniczne (kotłownia). W obu budynkach przewidziano również pomieszczenia wspólne, przeznaczone pod funkcję rekreacyjno - leczniczą (sauna, sala ćwiczeń) dostępne dla mieszkańców nowopowstających domów (budynek I, budynek II).

Rezydencja SienkiewiczaProjektowane budynki są zróżnicowane wysokościowo, od 3 do 5 kondygnacji, ostatnie mieszkania znajdują się w wysokim dachu. Całość budynków jest podpiwniczona oraz stanowi zwartą bryłę urozmaiconą ryzalitami w elewacji. Dwuspadowe dachy o prostej formie i nachyleniu 40 i 45 poprzerywane pionowymi akcentami formalno-funkcjonalnymi zbliżają obiekt do charakteru zabudowy nadmorskiej.

Rezydencja SienkiewiczaW budynku zaprojektowano klatki schodowe dostępne z wnętrza części mieszkalnej i dojściami (podesty drewniane usytuowane nad terenem), bezpieczne dla pieszych i współgrające z naturalnym otoczeniem. Każda z klatek schodowych obsługuje mieszkania i kondygnacje garaży podziemnych. W ciągach komunikacyjnych zaprojektowano windy spełniające wymogi dla osób niepełnosprawnych. Na każdej kondygnacji mieszkalnej zaprojektowano 4 mieszkania. Każde z nich posiada balkon albo loggie lub taras.