Osiedle Grunwaldzka - Budynki mieszkalne - ŚwinoujścieOsiedle Grunwaldzka - Budynki mieszkalne - Świnoujście

Nieruchomości - Tamara Szczygieł

+48 91 321 17 27

+48 502 285 950

+48 500 296 733

ŚwinoujścieŚwinoujścieŚwinoujścieŚwinoujścieŚwinoujścieŚwinoujście

Kraina 44 WyspKraina 44 Wysp

 

Świnoujście leży na północno-zachodnim krańcu Polski, przy ujściu środkowego ramienia Odry - Świny do Bałtyku, bezpośrednio granicząc z Niemcami. Miasto otoczone jest morzem, szerokimi wodami rzeki Świny i Zalewu Szczecińskiego oraz pasmem lesistego parku. Miejscowość ta łączy w sobie funkcje miasta portowego i uzdrowiskowego oraz ośrodka wypoczynku i turystyki.

Świnoujście to jedyne miasto w Polsce całkowicie położone na wyspach. Rejon ten często nazywany jest krainą polskich wysp. W granicach miasta znajdują się 44 wyspy, z których 3 są zamieszkałe: Uznam, Wolin i Karsibórz.

Dzięki znajdującym się w regionie unikatowym, bogatym złożom wód leczniczych i borowin, a także specyficznemu morskiemu klimatowi, Świnoujście uznawane jest za jedno z najważniejszych uzdrowisk polskiego wybrzeża. Lokalizacja inwestycji niewątpliwie wyróżnia projekt. Tylko 150 m od słynącej z piękna, najszerszej i czystej plaży (odznaczonej trzykrotnie wyróżnieniem “Błękitna Flaga”).

Świnoujście to raj dla osób uwielbiających sporty wodne. Skutery, surfing, żaglówki, motorówki – pasjonaci fal i wiatru znajdą tutaj świetne warunki do uprawiania każdego z tych sportów. Dodatkową atrakcją miejscowości jest przeprawa morska - terminal promów zapewniający stałe połączenie z Szwecją i Danią. Tylko minuta drogi dzieli mieszkańców od pięknego parku krajobrazowego. Znajdą oni w nim 17 kilometrów alejek i ścieżek rowerowych oraz piękne widoki. W Parku Zdrojowym rosną rzadkie okazy roślinności śródziemnomorskiej wraz z starodrzewiem liczącym 150 lat.

Tylko 15 minut jazdy samochodem od Świnoujścia znajduje się Klub Golfowy Baltic Amber. Posiada on m.in. pole golfowe klasy mistrzowskiej “Amber” z 18 dołkami Par 72, 9 - dołkowe pole golfowe “Baltic” Par 28 i pole treningowe. Regularnie odbywają się tutaj turnieje golfowe - również w randze Mistrzostw Polski.

Oferta turystyczna Świnoujścia i okolic od lat przyciąga gości z Polski i zagranicy. Miliony turystów każdego roku korzysta z uroku największej polskiej plaży, parków, wód, wspaniałych zabytków, a także licznych wydarzeń kulturalnych i sportowych.

Wzdłuż wybrzeża biegnie Promenada, deptak nadmorski, podczas sezonu centrum rozrywkowe miasta, wzdłuż którego umiejscowione liczne punkty gastronomiczne, lokale rozrywkowe, bary, kawiarnie. Niespełna kilometr dzieli Świnoujście od Wolińskiego Parku Narodowego (z rezerwatem żubrów).

Rejon Delty Świny uznawany jest za jeden z najważniejszych przyrodniczo obszarów w Polsce. Występuje tu unikalna roślinność pochodzenia atlantyckiego. Teren jest ostoją ptaków o randze międzynarodowej. Gnieździ się tu 140 gatunków ptaków, a na wyspie Karsiborska Kępa mieści się ścisły rezerwat z centrum edukacyjnym i wytyczonymi trasami, dzięki którym obserwować można gatunki ptaków zaliczanych do wymierających w skali świata.

Walory przyrodnicze okolic Świnoujścia doceniła Międzynarodówka Przyjaciół Przyrody NFI proklamując w 1993 roku Ujście Odry Krajobrazem Roku.